Mis on HTTP-küpsis?

Küpsis on väike andmefail, mis saadetakse veebisaidilt ja mille kasutaja brauser salvestab tema arvutisse, kui ta veebisaiti lehitseb. Küpsised on välja mõeldud selleks, et luua veebisaitide jaoks töökindel mehhanism olekuga teabe (näiteks veebipoes ostukorvi lisatud kaupade) meeldejätmiseks või kasutaja veebilehitsemise (sealhulgas konkreetsetel nuppudel klõpsamine, sisselogimine või varem külastatud lehekülgede registreerimine) registreerimiseks.

 

Kuidas me HTTP-küpsiseid kasutame?

E-poe küpsised

Veebisaidi www.unipark.lt kaudu saab tellida parkimisteenuseid. Et tehing kulgeks sujuvalt, kasutame e-poe HTTP-küpsiseid. Need aitavad jälgida kliendi käitumist ja hõlbustavad tellimuse täitmist. Samuti võimaldavad HTTP-küpsised jälitada kliendi tellimisajaloo teavet, et pakkuda selle alusel klientidele erihinda.

 

Google Analytics ja AdWords

Veebisaidil www.unipark.lt kasutatakse Google Analyticsit – ettevõtte Google Inc. (edaspidi „Google“) pakutavat veebianalüüsiteenust, mis aitab analüüsida seda, kuidas veebisaiti kasutatakse. Selleks kasutab Google Analytics HTTP-küpsiseid ehk tekstifaile, mida säilitatakse kasutaja arvutis.

Google vajab küpsiseid mitmesugusel otstarbel. Näiteks korduvas turundustegevuses AdWordsi ja Google Analyticsi abil kasutatakse neid selleks, et kuvada reklaame või jälgida teie valikuid.

Google edastab küpsises sisalduva teabe veebisaidi kasutamise kohta – tavalise veebilogi teabe (sealhulgas teie IP-aadressi) ja anonüümse külastaja käitumisteabe – ning seda kaitseb Google ise, kaasa arvatud Ameerika Ühendriikides asuvates serverites. Enne kui saadame teie IP-aadressi Google'ile, teisendame selle anonüümseks.

Google’i andmekaitseteatises avaldab Google, et järgib kõiki ELi-USA andmekaitseraamistiku andmekaitsedeklaratsiooni nõudeid. Google võib edastada Google Analyticsi kogutud teavet kolmandatele isikutele, kui seadus seda nõuab või kui kolmandad isikud töötlevad vastavat teavet Google’i nimel.

Google ei seo andmesubjekti IP-aadressi muude andmetega, mis on Google Analyticsi teenusetingimuste järgi Google’i jaoks kättesaadavad.

Kui soovite loobuda Google Analyticsi küpsistest, laadige alla ja paigaldage brauserilaiend Google Analyticsist loobumiseks (Google Analytics Opt-out Browser Add-on). Brauserilaiend Google Analyticsist loobumiseks

Küpsiste abil salvestatakse ka see teave, kas andmesubjekt nõustub küpsiste kasutamisega veebisaidil www.unipark.lt või keeldub sellest, et seda küsimust poleks vaja iga kord uuesti esitada, kui sama inimene veebisaiti külastab.

 

Facebook Pixel

Kasutame Facebook Pixelit analüütikavahendina, et mõista teie tegevust meie veebisaidil ja selle kaudu mõõta oma reklaamitegevuse tulemuslikkust. See aitab jälgida kogutud andmete alusel Facebooki reklaame, luua tulevaste reklaamide jaoks sihtrühmi ja kasutada võimalike klientide – nende inimeste, kes on meie veebisaidil juba mingil viisil tegutsenud – korral korduvat turundustegevust.

 

Küpsiste nimekiri

Küpsis

Säilitamisaeg

Kirjeldus

Allikas

PHPSESSID

Kohe pärast brauseri sulgemist

Küpsist kasutatakse registreeritud kasutajanime ja 128-bitise krüptovõtme talletamiseks. Seda teavet on vaja selleks, et kasutaja saaks luua interneti kaudu ühenduse, sisestamata kasutajanime ja parooli igal leheküljel, mida ta külastab. Sellest küpsisest hoolimata ei saa kasutaja liikuda veebisaidi neile aladele, kus nõutakse tegeliku pääsu reguleerimist.

E-pood

__cfduid

Kohe pärast brauseri sulgemist

CloudFlare'i kasutavate veebisaitidega seotud küpsise abil kiirendatakse lehekülje laadimist. CloudFlare'i andmetel hoitakse selle kaudu ära igasuguste turvapiirangute rakendamine külastajale antud IP-aadressi korral. See ei sisalda teavet, mille abil saaks tuvastada kasutaja isikut.

Google Analytics

_ga

2 aastat

See küpsis kogub teavet kasutaja käitumise kohta veebisaidil ja seda on vaja statistiliste andmete talletamiseks.

Google Analytics

_gid

24 tundi

See küpsis kogub teavet kasutaja käitumise kohta veebisaidil ja seda on vaja statistiliste andmete talletamiseks.

Google Analytics

placesHourOffset

Kohe pärast brauseri sulgemist

See küpsis säilitab müüdud parkimiskohtade hõivatusandmed.

E-pood

currencyData

Kohe pärast brauseri sulgemist

See küpsis säilitab teavet võimaliku ostuvääringu kohta.

E-pood

cookieConsent

7 päeva

Selles küpsises hoitakse nõusolekut küpsiste kasutamise põhimõtetega.

E-pood

servicesDiscounts

Kohe pärast brauseri sulgemist

Selles küpsises säilitatakse võimalike hinnasoodustuste andmeid.

E-pood

steps

Kohe pärast brauseri sulgemist

Selles küpsises säilitatakse parkimisaja andmeid.

E-pood

state

Kohe pärast brauseri sulgemist

Selles küpsises säilitatakse ostuandmeid.

E-pood

invoice

Kohe pärast brauseri sulgemist

Selles küpsises säilitatakse arve loomiseks vajalikke andmeid.

E-pood

blicData

Kohe pärast brauseri sulgemist

Selles küpsises säilitatakse BLIC lepingu loomiseks vajalikke andmeid.

E-pood

FB_PIXEL_ID

30 päeva

Selles küpsises säilitatakse teavet kasutaja käitumise kohta veebisaidil ja seda kasutatakse korduvaks turundustegevuseks.

Facebook

 

Kuidas küpsiseid hallata?

Küpsiseid saate oma eelistuste järgi hallata ja/või kustutada. Saate kustutada kõik küpsised, mis on teie arvutisse juba salvestatud, ning enamikku brausereid saab seadistada küpsiseid mitte salvestama. Lisateave küpsiste kohta

 

Küpsiste haldamine brauseris

Enamikus brauserites saate:

  • kontrollida, millised küpsised on salvestatud, ja küpsiseid eraldi kustutada;
  • tõkestada võõrküpsised;
  • tõkestada konkreetsetelt veebisaitidelt pärinevad küpsised;
  • tõkestada kõik saadetud küpsised;
  • kustutada brauseri sulgemisel kõik küpsised.

Kui olete otsustanud küpsised kustutada, siis pidage meeles, et kustutatakse ka kõik teie määratud seaded. Lisaks ei toimi paljud veebisaidid (sealhulgas meie oma) kõigi küpsiste tõkestamisel õigesti ja te ei saa veebilehti täies ulatuses lehitseda. Seetõttu ei soovita me küpsiseid meie veebisaidi kasutamisel keelata.

Vahemälu puhastamine ja küpsiste kustutamine

 
x
Veebisaidil www.unipark.ee kasutatakse küpsiseid, et tagada teile parem veebilehitsemiselamus. Kui jätkate veebilehitsemisseanssi või klõpsate valikul „Nõustun“, annate selleks oma nõusoleku. Nõusoleku saate igal ajal tagasi võtta, muutes brauseri seadistust või kustutades salvestatud küpsised. Palun lugege meie küpsiste kasutamise põhimõtteid..